INSENTA на

INSENTA наш Youtube канал з відео про розблокування пдв та ліцензії на зберігання пального
INSENTA наш Youtube канал з відео про розблокування пдв та ліцензії на зберігання пального
INSENTA наш Youtube канал з відео про розблокування пдв та ліцензії на зберігання пального
Профільні закриті спільноти Інсента: зберігачі пального, розблокування ПДВ, охорона праці і т.д.

Наші профільні
Viber спільноти

Головний офіс юридичної компанії Інсента: м.Київ, вул. Оболонська, 37. Працюємо по всій Україні.

ГОЛОВНИЙ ОФІС INSENTA

04071, м. Київ, вул. Оболонська, 37
(Поділ, біля м. Тараса Шевченка)

Прийом за поперднім узгодженям часу. Парковка одразу біля входу.

Робочий час:        
Пн.-Пт.
09:00-18:00

Контактні телефони: 
+38 (067) 319-94-51
+38 (063) 691-58-56
(Viber, WhatsApp, Telegram)

Електрона пошта:      mail@insenta.com.ua

Міграційні-послуги,-посвідка-на-постійне-проживання-в-Україні-Інсента

МІГРАЦІЙНІ

ПОСЛУГИ

ПОСВІДКИ НА

ПРОЖИВАННЯ

Консультації безкоштовні

Наталія ЗОЗУЛЯ
головний юрист INSENTA

МИ ДОПОМАГАЄМО:

ЗАРЕЄСТРУВАТИ ЗАБЛОКОВАНІ НАКЛАДНІ: Пояснення для розблокування податкових накладних, Документи для розблокування податкових накладних, Скарга на відмову в реєстрації податкової накладної, Розблокування податкових накладних через суд.

ПОСВІДКИ НА
ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ

Пояснення для розблокування податкових накладних

Документи для розблокування податкових накладних

Скарга на зупинення реєстрації податкової накладної

Розблокування податкових накладних через суд

ПОДАТИ ТАБЛИЦЮ ДАНИХ ПЛАТНИКА ПДВ: Підбір кодів, правильне складання таблиці та пояснень, Комплексне забезпечення врахування таблиці ПДВ, Оскарження відмови, у тому числі через суд, Звернення до Ради Бізнес-Омбудсмена.

ДОЗВІЛ
НА РОБОТУ
В УКРАЇНІ

Підбір кодів, правильне складання таблиці та пояснень

Комплексне забезпечення врахування таблиці ПДВ

Оскарження відмови у тому числі через суд

Звернення до Ради Бізнес-Омбудсмена 

ЗНЯТИ РИЗИКОВІСТЬ З ПІДПРИЄМСТВА: Визначення реальних причин включення до ризикових, Підготовка підприємства до зняття ризиковості, Складання пояснень, заяв, скарг, формування додатків, Оскарження статусу ризиковості через суд.

НАБУТТЯ
ГРОМАДЯНСТВА
УКРАЇНИ

Визначення реальних причин включення до ризикових

Підготовка підприємства до зняття ризиковості 

Складання пояснень, заяв, скарг, формування додатків

Оскарження статусу ризиковості через суд

Отримання ліцензій на зберігання пального, для власних потреб, для оптового та роздрібного продажу. Технічна документація на резервуари для зберігання пального. Працюємо по всій Україні.

Наталія ЗОЗУЛЯ
головний юрист INSENTA

Компанія INSENTA має великий досвід у розблокуванні податкових накладних та знятті ризиковості. Цей напрямок є одним із ключових для нас.

  • Працюємо по всій Україні
  • Консультуємо безкоштовно
  • Послуги тільки по договору
  • Безготівкова оплата частинами


Вартість розблокування податкових накладних “під ключ” в середньому складає від 3 000 до 14 000 грн., і не залежить від розміру ПДВ

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наші консультації не обмежені по часу та по змісту, якщо буде потрібно ми надамо Вам зразки всіх необхідних документів (пояснень, таблиць, тощо). Телефонуйте, запитуйте по Вашій ситуації.

Останні відгуки та рекомендації наших клієнтів (повний перелік можна переглянути тут):

Чому зараз масово блокують податкові накладні
та включають в ризикові?

Масове блокування податкових накладних ПДВ INSENTA

Реєстрація Ваших податкових накладних може бути зупинена лише з двох підстав або їх комбінації.

Перша це визнання самої операції ризиковою, тобто фіктивною або вчиненої без належних документів чи з порушенням. 

І друга це вже визнання ризиковим Вас або вашого контрагента.

Від правильних пояснень та правильного пакету документів на першому етапі залежить яким буде розблокування податкової накладної.

Заявлена Вами позиція у повідомленні з поясненнями буде основою для майбутніх скарг та потенційно судового позову.

В поясненнях важливо зазначити комплексну обгрунтовану позицію з урахуванням практики.

 

12 жовтня 2022 року Кабміном було затверджено Постанову №1154 якою внесено зміни до «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1165».

Вона передбачає більш жорсткий контроль за реєстрацією податкових накладних та розрахунків коригування, що на собі відчули платник. 

Вже з кінця 2022 року з відмовами у реєстрації податкових накладних зіткнулась велика кількість платників ПДВ. Блокують накладні та включають до переліку ризикових тепер навіть з самих неочевидних причин. 

Така політика держави обумовлена бажанням мінімізувати перехід приватного сектору у тінь та “оптимізацію” податкового навантаження. 

Хорошею новиною є те, що механізм розблокування здебільшого є прозорий та зрозумілий, а великий практичний досвід у цьому процесі дозволяє нам фактично гарантувати позитивний результат. 

Виключенням звичайно є кейси коли допущені об’єктивні помилки при складанні та подані податкових накладних, а також коли платники ПДВ на самих перших етапах розблокування легковажно ставляться до процедури, наприклад, не готують розгорнуті пояснення, а обмежуються декількома рядками у встановленій формі, не підвантажують реально важливі докази, а натомість виключно формальні документи типу виписки чи свідоцтва.

Наша додаткова інформацію по цьому питанню:

Терміни та строки розблокування податкових накладних

Строки та терміни розблокування податкових накладних ІНСЕНТА ПДВ

На те, щоб ініціювати процедуру яка неформально називається «РОЗБЛОКУВАННЯ» у Вас дійсно є досить великий строк, а саме 365 календарних днів. 

Відлік починається саме з моменту виникнення зобов’язання по Вашій заблокованій накладній, а не тоді коли Ви дізнались про блокування, отримали квитанцію чи ще щось.

Відносно новим етапом розблокування є отримання від податкової повідомлення з переліком документів та інформації яких їм не вистачає. 

На практиці зараз він зустрічається рідко, деякі податкові продовжують нехтувати ним і одразу дають формальну відмову.

Чи можна поновити пропущений строк на оскарження податкової накладної?

Якщо Ви пропустили строк, то це фактично кінець. «Карантин» чи «війна» для суду не є переконливим приводом пропуску строку. Лист Торгово-промислової палати, опублікований на початку повномасштабного вторгнення про форс-мажор, також не є самостійною причиною.

Частина строків на оскарження, зокрема в судовому порядку, закріплені процесуальним законодавством, а саме Кодексом адміністративного судочинства.

Досить часто бухгалтери не обізнані в таких юридичних тонкощах і знову ж таки випадково можуть пропустити цей строк.

Всім відомий загальний строк у 365 днів з моменту виникнення зобов’язань, зазначених у заблокованій накладній, але ці 365 днів дають дуже хибне уявлення про решту строків, які є значно важливіші та в рази коротшими.

Після того як Ви подасте Повідомлення з поясненнями, а саме з цього має початися Ваше розблокування, терміни для вчинення всіх наступних кроків дуже прискорюються.

І вже, наприклад, щоб відреагувати на вимогу ДПС про надати додаткових документів Ви матиме тільки 5 робочих днів. Пропустите це строк і фактично зруйнуєте для себе можливість розблокування і як наслідок можете попрощатися з податковим кредитом.

Якщо Ви отримали остаточну відмову від ДПС (вона оформлюється у форматі «рішення»), Вам залишається тільки оскарження. 

Найчастіше компанії пропускають саме строк подачі скарг до ДПС на отриману відмову. Отримавши негативне рішення, дуже часто підприємства відкладають його в довгу шухляду думаючи що «колись потім розберемось» і десь на підсвідомості пам’ятаючи про «365 днів», хоча насправді за законом мають лише 10 днів.

При чому тут у Вас є вибір. Ви можете одразу оскаржувати відмову до суду. А можете спробувати спочатку подати скаргу до центральної ДПС України, а потім якщо відмовлять і тут, звертатися до суду.

Після отримання Вашої скарги Податкова має направити Вам своє рішення протягом 10 робочих днів. Це може бути рішення про задоволення скарги і відповідно реєстрацію накладаної або ж про відмову.

Останньою інстанцією до якої Ви можете звернутися є суд.

До суду Ви оскаржуєте саме рішення про відмову в реєстрації ПН, яке приймається головним управлінням ДПС за результатом розгляду повідомлення, а не рішення по скарзі (хоча воно використовується в обгрунтуванні позову).

Якщо Ви не подавали скаргу до ДПС, тоді у Вас є 6 місяців на подання Позову до суду. Строк у даному випадку відраховується від моменту отримання Вами Рішення про відмову.

Але якщо Ви все ж таки пішли шляхом подання скарги до головно управління ДПС і отримали там відмову, то у Вас є тільки 3 місяці на звернення до суду. 

Наша додаткова інформацію по цьому питанню:

Пояснення для розблокування податкових накладних

Пояснення для розблокування податкових накладних​

Подавати Пояснення Ви будете до Головного управління податкової по місцю Вашого обслуговування. 

Саме комісія при ЦЬОМУ УПРАВЛІННІ буде розглядати Ваші пояснення, і приймати рішення про реєстрацію чи відмову у реєстрації Вашої податкової накладної.

Повна і правильна назва документу який Ви маєте подати звучить так: «Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено».

Подання пояснень є найважливішим етапом в розблокуванні податкової накладної, саме тут формується позиція та перелік документів з яким Ви будете рухатись далі, потенційно аж до суду.

Із нашої, і не тільки, практики, ДІЙСНО ПРАВИЛЬНЕ подання Повідомлення з поясненнями з високою долею вірогідності призведе до розблокування Вашої накладної та реєстрації її в реєстрі. 

З іншого боку, поверхневі або неповні пояснення, з неправильним пакетом додатків можуть унеможливити розблокування Вашої накладної на послідуючих етапах.

Якщо за результатами подання Повідомлення з поясненнями Ви отримали рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, Вам потрібно готуватися до наступного етапу – оскарження рішення. 

Ми радимо спочатку все ж таки оскаржувати його до ДПС, а тільки потім до суду. Існує певне упередження, що оскарження до вищого органу ДПС (адміністративне оскарження) не має ефективності, проте наша практика свідчить про зворотн’є, за умови правильного підходу до скарги, доволі часто ми отримуємо позитивні рішення.

Розблокування податкової накладної завжди починається із подання пояснень.

Саме після їх прийняття податкова виносить Рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації накладної, яке Ви будете оскаржувати далі до ДПС або до СУДу.

Відправною точкою у підготовці ефективних пояснень є Квитанція №2, в якій зазначено, що документ прийнято, але реєстрацію зупинено, у зв’язку з відповідністю Вас чи самої операції конкретному критерію ризиковості.  

В квитанції Ви не побачите конкретики, але принаймні Ви дізнаєтесь ОДНУ З ДВОХ причин блокування.

В залежності від причин блокування, перед підготовкою і подачею пояснень Вам спершу може знадобитись зняти ризиковість з підприємства, подати таблицю даних платника ПДВ по заблокованому коду, або вчинити якісь інші підготовчі дії, без яких шансів на розблокування майже немає.

Пояснень для розблокування податкової накладної мають обов’язково містити наступну інформацію та документи, що її підтверджують:

1. Загальний опис діяльності підприємства, його КВЕД, реєстраційні дані, тощо;

2. Інформація безпосередньо по самій операції, по якій заблоковано накладну, яка включає опис відносин з контрагентом та саму хронологію подій, які стали передумовою складення податкової накладної;

3. Опис відносин з постачальниками товарів чи послуг: показати в кого закуповується сировина чи товари, хто надає Вам послуги чи виконує роботи, які в подальшому використовуються при здійсненні тієї діяльності по якій складена накладна, кого Ви залучаєте і т.д.;

4. Ваша матеріальна база і кадрове забезпечення. Тут не потрібно показувати всю нерухомість, яка у Вас є, чи надавати документи по сотні працівників: фокус має бути на ресурсах та штаті, який безпосередньо був залучений до діяльності по заблокованій накладній. Обов’язково перевірте чи по всіх основних засобах у Вас подано 20-ОПП – дуже часто це є проблемою.

На підготовку пояснень і формування «ідеального» пакету документів законодавство нам дає аж 365 днів. Тому поспішати не потрібно, краще все зробити правильно. Тому що у Вас є лише одна спроба. 

І якщо Ви забудете щось написати або не додасте якийсь важливий документ – тоді у Вас будуть великі проблеми і на подальших етапах: тому що ви будете оскаржувати рішення податкової винесене в межах тих документів та позиції, яку Ви заявите в поясненнях. 

Наша додаткова інформацію по цьому питанню:

Таблиця даних платника ПДВ

Таблиця даних платника ПДВ

«Першого критерію ризиковості операцій – це найпопулярніша підстава блокування податкових накладних.

Фактично, означає  відсутність коду товару або послуги в Таблиці даних платника ПДВ. Сформульований в Постанові Кабміну №1165. Без подання Таблиці даних платника ПДВ розблокувати заблоковану на цій підставі податкову накладну майже неможливо.  

Всі коди в Таблиці даних платника ПДВ записуються в шахматному порядку, КВЕД зазначається в кожному рядку.

Підбираючи коди обов’язково потрібно перевірити їх актуальність. Помилка при обранні кодів є досить розповсюдженим явищем.

Таблиця даних платника ПДВ з поясненнями розглядається комісією при податковій.

Строк розгляду – п’яти робочих днів. На час військового стану ці строки були зупинені і можуть тривати довше.

Чи можна подати одну таблицю по всіх кодах, які підприємство реалізує?

Законодавство це ніяк не обмежує, але по практиці, мусимо попередити, сумнів податкової по ОДНОМУ із кодів коштуватиме вам відмови у врахуванні таблиці взагалі по ВСІХ кодах.

Спроба подати різні таблиці по кожному окремому коду гарантує вам успіх хоча б по деяких із них. 

Для того, щоб розблокувати реєстрацію податкової накладної, зупиненої на підставі першого критерію ризиковості операцій необхідно добитись врахування таблиці даних платника ПДВ. 

Задача ця не така проста як може здатися на перший погляд та потребує розуміння декількох нюансів.

Спершу необхідно правильно заповнити таблицю, вказавши ті коди, які підходять саме для Ваших операцій.

  • КВЕД, по якому здійснюється конкретна операція;
  • Коди товарів чи послуг, які Ви залучаєте, щоб здійснити цю операцію (наприклад, коди сировини, яка закуповується і з якої в подальшому Ви виготовляєте продукцію);
  • Коди товарів чи послуг, які Ви відповідно постачаєте (реалізуєте).

Разом з таблицею законодавство вимагає, щоб ви подавали пояснення. 

В них, як правило, описується весь цикл виробничого процесу: що, де виготовляється, у кого закуповується, кому постачається, хто виконує роботу, яка матеріальна база для цього використовується, яке обладнання і т.д.

Про додаткові докази до пояснень в законодавстві нічого не сказано. Але якщо ви подасте таблицю без нічого – вам її просто не врахують. 

Тому, виходячи з практики, збираємо пакет документів, які підтверджують кожну обставину в поясненнях, групуємо їх в логічні партії (щоб різні документи теж не були розкидані) і підвантажуємо до таблиці.

Потрібно розуміти, що подання таблиці і розблокування накладної це дві зовсім різні процедури. Навіть якщо Таблицю платника ПДВ Ви подаєте в цілях подальшого розблокування. 

Не потрібно чекати, що після врахування Таблиці податкова автоматично зареєструє всі Ваші заблоковані накладні по цьому коду. Натомість все подальше розблокування потрібно робити вручну по кожній накладній як і у інших випадках.

Відмінність тільки у тому, що маючи враховану Таблицю даних платника ПДВ Ви не тільки фактично гарантуєте розблокування податкової накладаної, а й отримуєте своєрідний імунітет від блокування накладних за цим кодом у майбутньому. 

Наша додаткова інформацію по цьому питанню:

Розблокування податкових накладних через суд

Розблокування податкових накладних через суд

Що саме оскаржується в суді?

Зупинення (блокування) реєстрації? – Ні
Відмову по скарзі? – Ні
Рішення про відмову в реєстрації ПН – ТАК!

Строк на звернення до суду для розблокування податкової накладної.

Якщо Ви подали лиш повідомлення і отримали по ньому рішення Вашої обласної ГУ ДПС про відмову і після цього не подавали скаргу до ДПС України – тоді строки становлять 6 місяців від дати цього рішення.

Якщо ж Ви потім вирішили оскаржити це рішення спершу до центральної комісії в ДПС України і подали скаргу, але отримали по ній відмову – тоді від цієї відмови Ви можете звернутись до суду лише протягом 3 місяців.

До якого суду подавати позов про розблокування податкової накладної?

Дану категорію справ розглядають місцеві окружні адміністративні суди.

Які шанси виграти позов у податкової?

Якщо все зроблено правильно, то здебільшого в цій категорій справ виграють саме платники ПДВ. 

Якщо не вдалось розблокувати податкову накладну через повідомлення з поясненнями та скаргу, єдиний шлях, який залишається – це суд. 

Оскільки Ви оскаржуєте рішення комісії, прийняте за результатом розгляду Вашому повідомлення, то саме на ці обставини потрібно акцентувати увагу в позові.

Важливим є перевірка і аналіз тих документів, які Ви долучали до повідомлення, на предмет того, чи дійсно вони підтверджували підстави складення цієї податкової накладної, чи містили вони помилки чи описки у оформленні, змісті.

Всю свою аргументацію з приводу незаконності рішення податкової слід обгрунтувати не тільки фактажем, а й нормативно – законодавчими нормами та судовою практикою. Остання, до речі, відіграє чи не найважливішу роль в цій сфері справ, адже саме законодавство є досить сухим і щоб зрозуміти, як воно працює насправді, потрібно бути освідомлений із наявними правовими позиціями судів.

В одному позові можна обʼєднати декілька податкових накладних. 

Правильно сформульовані позовні вимоги по кожній ПН повинні звучати наступним чином: визнати протиправним та скасувати рішення комісії про відмову в реєстрації ПН та зареєструвати ПН датою її подання.

Судовий збір по одній накладній буде платитись за ці дві вимоги разом. Розмір збору – 1 прожитковий мінімум доходів громадян.

Як правило, ця категорія справ розглядається без виклику сторін – іншими словами без судових засідань. Тобто суд приймає рішення виключно спираючись на письмові матеріали справи.

Після винесення рішення судом першої інстанції, його можна оскаржити, у 90% випадків податкова буде це робити в апеляції та в касації. Тому важливо якісно вести справу на усіх її етапах і своєчасно подавати необхідні документи.

Як буде прийнято фінальне рішення по справі, яке набере законної сили, платник ПДВ може починати його виконання.

Наша додаткова інформацію по цьому питанню:

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наші консультації не обмежені по часу та по змісту, якщо буде потрібно ми надамо Вам зразки всіх необхідних документів (пояснень, таблиць, тощо). Телефонуйте, запитуйте по Вашій ситуації.

НАПИСАТИ ЗАПИТАННЯ НА ПОШТУ

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Цей сайт та весь контент є власністью ТОВ “ІНСЕНТА”. На всі матеріали розповсюджується авторське право.  З технічних питань: c.volovik@gmail.com